Obec Jaroslavice

Údolím na kole - Ein Tal am Rad

Amatérský cyklistický závod pro sportovce i nesportovce. Formou aktivního  odpočinku pro celé rodiny se závodu a přidruženého kulturního programu účastní obyvatelé všech věkových kategorií především z  Dolnorakouska a jižní Moravy. Pro cyklisty a pěší turisty jednotlivé zúčastněné obce zajišťují různorodý kulturní a sportovní program. Initiative Pulkautal, hlavní organizátor na rakouské straně, tuto cyklistickou akci pořádá již dlouhá léta a společně s obcí Jaroslavice ji v roce 2006 bude organizovat po sedmé. Této akce se mimo obce Jaroslavice na české straně aktivně zúčastňuje 8 obcí v Rakousku, to jsou členové organizace Initiative Pulkautal (Seefeld-Kadolz, Obritz, Mailberg, Hadres, Untermarkersdorf, Haugsdorf, Alberndorf, Jetzelsdorf, Peigarten, Karlsdorf).

A jak se závodu můžete zúčastnit i vy?

Termín akce pro letošní rok je v neděli 11. června 2006. Startovné je zdarma a start je možný od 9.00 do 16.00 hodin z jakékoli stanice (Jaroslavice, Slup- mlýn, Seefeld-Kadolz, Obritz, Mailberg, Hadres, Untermarkersdorf, Haugsdorf, Alberndorf, Jetzelsdorf, Peigarten, Karlsdorf). Tam si vyzvednete jízdní kartu, na tu pak po trase budete sbírat razítka. Trasa je značena směrovými ukazateli s logem “Ein Tal am Rad“ a případně i šipkami z vápna. Obdržíte-li stanovený počet razítek (počet bude uveden na kartě), můžete se zúčastnit losování o lákavé ceny. Orazítkovanou jízdní kartu pak odevzdáte do 16.00 hodin na  jakékoliv stanici, nebo případně do 17.00 hodin v obci Haugsdorf, v  které bude probíhat slavnostní ukončení a vylosování výherců. Hlavní cenou je jízdní kolo. Dále bude vybrán nejmladší a nejstarší účastník závodu a ti budou rovněž obdarováni. Doufejme, že nám i tento rok bude přát počasí a že účast českých i rakouských cyklistů bude nadále stoupat.

Hraniční přechod mezi obcemi Jaroslavice a Seefeld-Kadolz je otevřen od  8.00 do 20.00 hodin. Nezapomeňte si cestovní pas nebo občanský průkaz platný pro EU.

Datum vložení: 13. 5. 2010 9:20
Datum poslední aktualizace: 13. 5. 2010 9:20