Obec Jaroslavice

Policie ČR varuje

Důležité upozornění

Vážení občané,

Policie ČR upozorňuje na důkladné zabezpečení rodinných domů. V poslední době totiž došlo ke zvýšenému počtu vniknutí do rodinných domů násilím i zcela nezajištěnými vstupy. Policie informuje veřejnost a současně žádá o spolupráci.

Během dvou uplynulých měsíců se policisté zabývají více než dvěma desítkami těchto případů. Zhruba polovina se stala ve Znojmě a po jednom až dvou v Moravském Krumlově, v Miroslavi a obcích Hostěradice, Kuchařovice, Suchohrdly a Dobšice.

Pachatel nejčastěji využívá zadních nebo bočních přístupových cest ze zahrad a dvorů. Vypáčí dveře, okna, ale také vchází odemčenými dveřmi sklepů a garáží. Uvnitř pak bere drobnější věci, které snadno odnese. Jedná se především o šperky, hodinky, notebooky, tablety a peníze. Způsobené škody jsou řádově desetitisícové.

Neznámý pachatel se tohoto protiprávního jednání dopouští ve dne i v noci. Během dne, když jsou majitelé v zaměstnání, a v noci, když spí v horních patrech domů. Jako nejúčinnější opatření se jeví zabezpečovací zařízení a také hlídací pes. V několika případech mu právě čtyřnohý hlídač a také alarm signalizačního zařízení tuto činnost hned v začátku zmařil a pachatel bez pořízení utekl.

Nedávejte zlodějům šanci a zabezpečte si řádně svá obydlí. Obzvláště na vesnicích si také všímejte neznámých osob. Jestliže máte podezření, že dochází nebo by mohlo dojít k protiprávnímu jednání, volejte ihned bezplatnou policejní linku 158.

por. Mgr. Lenka Drahokoupilová

tisková mluvčí Územního odboru Znojmo

Datum vložení: 20. 11. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 20. 11. 2015 0:00