Obec Jaroslavice

Policie ČR informuje a upozorňuje občany

Varování pro občany

Policie České republiky informuje a upozorňuje občany:
V těchto dnech jsme přijali několik oznámení o krádežích v rodinných domech na vesnicích v našem regionu. Všechny probíhají podle stejného scénáře. Do obce přijede plně obsazené osobní vozidlo. Skupinka troufalých zlodějů pak zkouší brát za kliky domů a drze vchází dovnitř. Jestliže jsou přistiženi domácími, pohotově se vymlouvají. Pokud mají alespoň chvíli k hledání, většinou se jim podaří zkušeně najít peníze nebo šperky. Se svým úlovkem míří k autu, kde na ně čeká řidič, a ze vsi mizí. Varujeme tímto občany a nabádáme je k větší obezřetnosti. Nenechávejte klíče od domů ukryté pod rohožkami, na parapetech nebo v květináčích. Tyto úkryty většinou skupinka zkušených zlodějů rychle odhalí. Pokud jste doma, vchodové dveře i vstupní vrata do dvorů a průjezdů zamykejte. Zároveň občany žádáme o spolupráci. Jestliže se ve vaší obci objeví podezřelé vozidlo nebo vás tyto osoby dokonce navštíví, ihned volejte linku 158. Okamžitě na místo vyšleme nejbližší volnou hlídku a ta vše prověří. Poznačte si registrační značku vozu a snažte si zapamatovati podobu a zajímavosti k popisu osob.

Žádná policie na světě se neobejde bez spolupráce všímavých a ochotných osob, kterým není protiprávní jednání jiných spoluobčanů lhostejné.

Děkujeme za spolupráci.

por. Mgr. Lenka Drahokoupilová

tisková mluvčí - územní odbor Znojmo

Datum vložení: 31. 7. 2018 0:00