Obec Jaroslavice

Údolím na kole - Ein Tal am Rad

Cyklistická akce

V neděli 11. června 2017 proběhne již osmnáctý ročník cyklistického závodu pro všechny, kteří mají potěšení z jízdy na kole krásnou přírodou moravského Podyjí a rakouského Pulkautal.

Závěrečná akce se koná v Haugsdorfu v Hasičské zbrojnici od 16.00 hod..

Nezapomeňte cestovní pas!

Nutno nasbírat alespoň 5 razítek v razítkovacích stanicích.

Start je možný od 9.00 z jakékoli stanice - Jaroslavice - Vinný sklep u Cholevů v Bažantnici, Slup - Sklepní ulička, Dyjákovičky - náměstí, Vrbovec - Pension Retro, Ječmeniště - Jelení farma, Karlsdorf-Pfaffendorf - rodina Seymannova, Sklepní ulice, Jetzelsdorf - venkovní šenk Toifl, Sklepní ulice, Auggenthal - 1. Weinviertelská zážiková stezka energie, Haugsdorf - FF-Haus - Hasičská zbrojnice (závěrečná akce), Alberndorf - Hostinec u Karla - Zahrada pod kaštany, Untermarkersdorf - sklep rodiny Deutenhauser  a Pulkautalerská restaurace rodiny Grnia, Hadres - Sklepní ulice, sklep rodiny Kruspel, Obritz - Städtnerův "otevřený sklep" ve Sklepní ulici, Mailberg - vinotéka na zámku (ve 12.00 hod. prohlídka zámku) a Seefeld-Kadolz - Ubytovna Jufa Hotel in der Eselsmühle a koňská farma Zeiller ve Sklepní ulici. Ve všech stanicích můžete ochutnat regionální a sezónní pochoutky, speciality na grilu, řízky, klobásy,moučníky, saláty a různé nápoje - spojte cyklistický zážitek, kulinářský prožitek a výhru.

Stačí si vyzvednout Razítkovou kartu a pak po trase nasbírat ve stanicích patřičná razítka. Trasa je vyznačena směrovými ukazateli s logem "Ein Tal am Rad" a popřípadě i šipkami z vápna, celková délka trasy je cca. 120 km. Nejde o klasický cyklistický závod na čas, trasu ani nemusíte absolvovat celou, stačí získat alespoň 5 razítek do Razítkové karty. Cílem tohoto závodu je poznat krásnou přírodu jak na moravské straně, tak i krásu rakouského Pulkautal a navázat přátelské vztahy se sousedy z Rakouska. Po získání minimálně 5 razítek, kartu odevzdáte od 15.00 hod. v razítkové stanici v Hasičské stanici v Haugsdorfu, kde se letos koná závěrečná akce. Ta proběhne od 16.00 hodin s doprovodným programem a losováním o hodnotné ceny , hlavní cenou je jízdní kolo. Kdo chce vyhrát, musí se osobně zúčastnit závěrečného losování.

Datum vložení: 7. 6. 2017 0:00
Datum poslední aktualizace: 7. 6. 2017 0:00