DRAKIÁDA

Mezinárodní tábor 2018 - Abasár, Maďarsko

Mezinárodní tábor Maďarsko 2018 Abasár

Neděle

1.7 Odjezd ráno v 9:00 hodin z Jaroslavic autobusem firmy Psota, řidič byl příjemný, při požádání zastavil ihned, jak to bylo možné, na odpočívadlech poradil se záchody. Příjezd na místo kolem 16:00. Po vyložení věcí z autobusu jsme začali se stavbou stanů. Děti si hned našly zábavu v místní tělocvičně a při hře stolní fotbal. Slavnostní zahájení začalo kolem 18:00 projevem místní paní starostky, vyvěšením vlajek všech zúčastněných států: Maďarska, Rumunska, Slovenska, Rakouska a České Republiky. Po ukončení slavnostního zahájení následovala večeře a volný program.

Pondělí

2.7 Ráno snídaně a po ní odjezd na koupaliště v nedalekém městečku, kde jsme se koupali a v odpoledních hodinách procházka centrem městečka. Návrat na večeři kolem 18:00, po ní volný program.

Úterý

3.7 Ráno po snídani proběhlo rozlosování do pěti smíšených skupin s úkolem vytvořit stát podle svých představ, vlajku, erb a ústavu. Po obědě probíhaly soutěže na různých stanovištích po vesnici. I vedoucí měli jedno stanoviště. V 16:00 proběhla ukázka místních hasičů. V podvečer se uskutečnil turnaj v malé kopané, začaly dívky potom chlapci.

Středa

4.7 Ráno jsme odjeli na 30 km vzdálenou zříceninu hradu Sirok, po prohlídce následovala cesta do zábavního parku a poté jsme se šli podívat na místní rozhlednu. Vystoupali 350 schodů a rozhlédli se do širokého okolí.

Čtvrtek

5.7 Ráno dokončování soutěží vytvořených států a následně sestavení zástupců 2 členů z každého státu do Evropského parlamentu, poté sestavení ústavy evropského parlamentu. Po skončení se šlo k místní kapličce a do lesa, kde probíhal festival: „Zpívající les“. Po návratu a večeři se začalo s nácvikem na slavnostní zakončení tábora, které bude v sobotu.

Pátek

6.7 Ráno budíček v 06:00 a po snídani odjezd do hlavního města Maďarska Budapešti, kde jsme se setkali se starosty Dobšic, Sefeldu a bývalými vedoucími tábora. Zde byla prohlídka parlamentu v 11:00. Než se na nás dostala řada, měli jsme volno. Po prohlídce parlamentu nás zavezli na ostrov na Dunaji, kde jsme si mohli dvě hodiny odpočinout. Ve tři hodiny jsme jeli do nákupního centra. V podvečerních hodinách návrat do Abasáru kde byla večeře a po ní zase volno.

Sobota

7.7 sobotní ráno jako obvykle začalo snídaní, poté děti začaly nacvičovat na odpolední vystoupení. Vedoucí měli za úkol uvařit národní jídla, například Slováci vařili halušky se zelím a brynzou. My Jaroslavice a Dobšice vepřo-knedlo-zelo, Maďaři guláš a Rakousko vídeňský řízek. Večer po vystoupení dětí, předání dárků, vyhodnocení všech soutěží byla večerní zábava a diskotéka.

(Musím podotknout, že po táboře nebyla zabezpečená ochrana proti potulujícím se opilcům, po delší době se tam objevili místní policisté a vyvedli opilce z areálu.) V pozdních nočních hodinách se šlo spát.

Neděle

8.7 Ráno jsme složili stany, uklidili tábořiště, po snídani jsme ještě hodinu vyplňovali formuláře o pobytu dětí v táboře. Po rozloučení jsme se vydali na dlouhou cestu směr Česká Republika. Jako jednomu z vedoucích se mi tábor líbil.

František Veselý, Jaroslavice

Foto ve fotogalerii

16. 8. 2018 Zobrazit méně

Policie ČR informuje a upozorňuje občany