Letní provoz knihovny

Dětský den

27. 5. 2016 Zobrazit více

Údolím na kole - Ein Tal am Rad

V neděli 5. června 2016 proběhne již sedmnáctý ročník cyklistického závodu pro všechny, kteří mají potěšení z jízdy na kole krásnou přírodou moravského Podyjí a rakouského Pulkautal.

Závěrečná akce tentokrát v Dyjákovičkách na náměstí.

POZOR ZMĚNA - nutno nasbírat alespoň 5 razítek.

Start je možný od 9.00 z jakékoli stanice - Jaroslavice - vinný sklípek u Cholevů v Bažantnici, Dyjákovičky - náměstí, Vrbovec - Pension Retro, Pfaffendor (Dobrovolní hasiči),  Karlsdorf-Pfaffendorf - rodina Seymannova, Sklepní ulice, Jetzelsdorf - střelnice ve sklěpě rodiny Teufelsbauer, Auggenthal - 1. Weinviertelská zážiková stezka energie, Haugsdorf - FF-Haus, Hasičská zbrojnice, Alberndorf - Hostinec u Karla - Zahrada pod kaštany, Untermarkersdorf - sklep rodiny Deutenhauser  a Pulkautalerská restaurace rodiny Grnia, Hadres - Sklepní ulice, sklep rodiny Kruspel, Mailberg - vinotéka na zámku a Seefeld-Kadolz - Ubytovna Jufa Hotel in der Eselsmühle. Ve všech stanicích můžete ochutnat regionální a sezónní pochoutky, speciality na grilu, řízky, klobásy,moučníky, saláty a různé nápoje.

Stačí si vyzvednout Razítkovou kartu a pak po trase nasbírat ve stanicích patřičná razítka. Trasa je vyznačena směrovými ukazateli s logem "Ein Tal am Rad" a popřípadě i šipkami z vápna, celková délka trasy je cca. 90 km. Nejde o klasický cyklistický závod na čas, trasu ani nemusíte absolvovat celou, stačí získat alespoň 5 razítek do Razítkové karty. Cílem tohoto závodu je poznat krásnou přírodu jak na moravské straně, tak i krásu rakouského Pulkautal a navázat přátelské vztahy se sousedy z Rakouska. Po získání minimálně 5 razítek, kartu odevzdáte od 15.00 hod. v razítkové stanici na náměstí  v Dyjákovičkách, kde se letos koná závěrečná akce. Ta proběhne od 16.00 hodin s doprovodným programem ( hrací autobus pro děti, skákací hrad, kontrola bezpečnosti kol, testování elektrického kola, trojkolky, koloběžky, šlapadla/motokára z Cyklo Klubu Kučera Znojmo) a losováním o hodnotné ceny , hlavní cenou je jízdní kolo. Kdo chce vyhrát, musí se osobně zúčastnit závěrečného losování.

26. 5. 2016 Zobrazit méně

Sbírka použitého ošacení