Očkování seniorů +80

DESATERO - doporučený postup pro Covid-19 pozitivní

Doporučení pro pozitivní občany

29. 10. 2020 Zobrazit více

Výzva, žádost o dobrovolnou pomoc

Vážená paní starostko vážený starosto, velitelé,

Z jednání Bezpečnostní rady města Znojma, prostřednictvím HZS JmK ÚO Znojmo Vás oslovujeme s prosbou o pomoc v oblasti péče v zařízeních pro seniory a pečovatelskou službou ve Znojmě a Nemocnici Znojmo.

Vzhledem k šíření nemoci „Covid – 19“, která se bohužel nevyhnula ani personálu těchto zařízení a hrozí riziko dostupné péče o starší či nemohoucí spoluobčany.

Rádi bychom Vás požádali o dobrovolnou pomoc v zajištění lidských zdrojů z Vašich řad.

Vím, že na dobrovolné hasiče na okrese Znojmo se dá vždy spolehnout. Podotýkám ale, že hlavně v zařízeních Centra sociálních služeb je to práce opravdu v první linii, náročná jak psychicky tak i fyzicky.

Jedná se především o pomocné práce Vašich dobrovolníků v těchto zařízeních, kteří by byli nápomocni zbytku personálu pro zajištění dostupné péče v zařízeních s pečovatelskou službou či zařízeních pro seniory.

1. Pro Centrum sociálních služeb Znojmo.

Přednostně hledáme lidi se zdravotnickým vzděláním či zkušeností při péči o nemohoucí. Není, ale podmínkou. Základní instrukce a rozsah pomoci, vždy obdrží konkrétní osoby dle potřeb pracoviště. Jednalo by se o práci především v 12ti hodinových službách. Místa dislokace zařízení jsou na území Města Znojma. Vaši dobrovolníci budou vybaveni ochrannými pomůckami a náležitě poučeni, aby nedošlo k ohrožení jejich zdraví.

Dobrovolníci se mohou hlásit na e-mailové adrese: reditelka@cssznojmo.cz

1. Pro Nemocnici Znojmo

Nemocnice Znojmo vzhledem k náročnosti a rozsahu poskytovaných služeb potřebuje u dobrovolníků zdravotnické vzdělání, kurzy a zkušeností.

Dobrovolníci se mohou hlásit na e-mailové adrese: pomoc@nemzn.cz

plk. Mgr. Radek Chromý
ředitel územního odboru