Sběr nebezpečného odpadu

Informace pro občany Jaroslavic

22. 9. 2020 Zobrazit více

Pohádkový les

Pozvánka na akci pro děti

4. 9. 2020 Zobrazit více

Zahájení školního roku

Informace pro rodiče

25. 8. 2020 Zobrazit více

Žádost o voličský průkaz - 2020

Informace pro voliče

25. 8. 2020 Zobrazit více

Jaroslavická krojovaná chasa Vás zve

Pozvánka pro občany

24. 8. 2020 Zobrazit více

Aktuality ze školy a školky

Vážení rodiče a občané Jaroslavic,

letní prázdniny se nám blíží ke konci, ale chtěla bych se ještě vrátit k době, kdy byla škola uzavřena z důvodu koronakrize. Ráda bych vám poděkovala, že jsme to společně zvládli.  Většina z vás byla v zájmu svých dětí v kontaktu s jejich třídními učiteli případně i dalšími vyučujícími. A když se škola opět pro žáky otevřela, bylo přes 90 % dětí a žáků nahlášeno k nepovinné docházce. To se týká jak základní, tak i mateřské školy. Oproti jiným školám jsme měli opravdu výjimečnou návštěvnost.

Jen bych chtěla upozornit, že komunikace s žáky a rodiči přes systém Bakaláři bude od září ještě důležitější. Hodnocení žáků už bude probíhat pouze přes tento elektronický systém, známky žáků již nebudeme zapisovat do žákovských knížek.

Základní škola

Slavnostní zahájení nového školního roku proběhne v úterý 1. září v 8:00h. V případě pěkného počasí bude zahájení v parku na Náměstí. Už teď se na žáky těšíme, především pak na naše prvňáčky.

Mateřská škola

Určitě jste si všimli, že během letních prázdnin začala rozsáhlá a náročná rekonstrukce v mateřské škole. Součástí prací je výměna oken a radiátorů, a to i ve školní jídelně. Začala rekonstrukce koupelen ve školce. Snažili jsme se udržet provoz MŠ o prázdninách co nejdéle, nicméně je pravděpodobné, že se veškeré práce nestihnou do 1. září. Sledujte proto, prosím, webové stránky školy i obce, poslouchejte místní rozhlas, kde se dozvíte aktuální informace o začátku provozu MŠ v novém školním roce. Prosíme o pochopení, pro mateřskou školu byla tato obnova vnitřních prostor již nezbytná.

Také bych chtěla touto cestou poděkovat panu starostovi a zastupitelstvu, protože díky nim mohla tato rekonstrukce proběhnout.

Mějte krásně slunečný zbytek prázdnin a věřím, že se všichni uvidíme v září ve zdraví a s úsměvem na tváři.

Romana Kubíková

škola