Mezinárodní tábor 2019

Tábor 2019

Mezinárodní tábor 2019

40 dětí z Česka – 15 z Jaroslavic a 25 z Dobšic (+ 5 vedoucích) se zúčastnilo v termínu od 6. do 14. července již 16 ročníku mezinárodního tábora pro děti-  tentokrát v rumunském Kászonu (asi 70 km od Brašova). Kromě českých a rumunských dětí se tábora zúčastnily i děti z maďarského Abasaru. Zakladatel tohoto tábora rakouská obec Seefeld-Kadolz se letošního ročníku neúčastnila. Veškeré finanční náklady spojené s táborem hradí pořádající obec, letos tedy rumunský Kászon. Děti spaly pod stany, v případě špatného počasí byly přemístěny do penzionu. V průběhu týdne probíhaly v táboře různé společenské a sportovní hry, byly pořádány výjezdy do okolí, návštěva města Brašova (velké asi jako Brno), kde jsme navštívili kostelní tvrzi, aquapark a absolvovali jsme prohlídku města.  Další exkurzí byl Gyimés – návštěva skanzenu, tančícího domu a bobové dráhy.

Celý tábor byl ukončen závěrečným kulturním vystoupením všech účastníků tábora, kde byly dětem i vedoucím předány různé odměny a dary za celotýdenní snažení a každý účastník tábora dostal na památku tričko.

Příští ročník by se měl uskutečnit v České republice a pořadatelem by měla být obec Jaroslavice. Na tomto rozhodnutí se shodli všichni zástupci letošního tábora. Navíc bylo konstatováno, aby se tábora účastnily i děti z Rakouska a případně se tábor rozšířil o další státy – Slovensko a Polsko.

Závěrem lze tvrdit, že se letošní tábor i přes ne příliš teplé počasí vydařil, všichni zúčastnění se vrátili ve zdraví a v pořádku, velké poděkování patří i řidičům Milanovi a Radkovi Koňaříkovým z Břežanské dopravní společnosti, kteří nás zdárně do 1100 km vzdáleného Kászonu a zpět dovezli, zkrátka všem, kteří měli nějakou zásluhu na pořádání tohoto tábora. Pochvalu zaslouží i rodiče, kteří se nebáli vyslat své děti na tak dalekou cestu.

Tak na shledanou a příště v Jaroslavicích.

Petr Zálešák - starosta

(fotky ve fotogalerii)

Projekt byl podporován Evropskou unií v programu "Evropa pro občany":

Informace zde

Info - zde

26. 8. 2019 Zobrazit méně

Hlídání vinic - omezení vstupu

19. 8. 2019 Zobrazit více

Provoz knihovny o prázdninách

1. 7. 2019 Zobrazit více

Údolím na kole - neděle 2. června 2019

Pozvánka na neobyčejný cyklistický zážitek