Aktualizované informace starosty obce k opatřením provedeným k zabránění koronaviru

Vážení spoluobčané,

jak jistě všichni víte, současný stav virové epidemie koronaviru SARS-COV-2 se neustále zhoršuje. Vláda ČR vyhlásila z důvodu ohrožení zdraví občanů nouzový stav, který platí od 16. března 2020 0.00 hod. do 24. března 2020 do 6.00 hod., kterým se omezuje volný pohyb osob po území ČR s určitými výjimkami - celé znění najdete na internetu. Co se týče naší obce, jak jsem Vás již informoval, je zavřena základní škola, mateřská škola, školní jídelna, nově také obecní úřad - možno se kontaktovat telefonicky, zavřeny jsou též všechny restaurace, bary, pohostinství s vyjímkou závodního stravování. V Jaroslavicích jsou otevřeny pouze potraviny, drogerie, čerpací stanice, praktický lékař z důvodu nemoci neordinuje, naléhavé případy řeší telefonicky, kdy také zasílá e-recepty a e-neschopenky, dětská lékařka krátí ordinační dobu do 12.00 hodin, ale pouze v případě, že bude mít ochranné pomůcky. Lékárna by měla mít otevřeno dle původního rozpisu.

Asi nejohroženější skupinou v rámci této epidemie jsou senioři. Senioři by vůbec neměli nikam chodit, měli by požádat své rodiny, příbuzné, kamarády o pomoc při nákupech a dalších potřebných službách. V případě, že někdo nemá žádnou pomoc neváhejte a nebojte se oslovit nás a my se budeme snažit Vám potřebné služby zajistit - volejte telefonní čísla:

606 723 457 - Petr Zálešák, starosta

608 447 719 - Ing. Václav Mész, místostarosta

721 309 662 - Mgr. Eva Mariánusová Juhaňáková, místostarostka

Na tato čísla můžete volat kdokoliv, nejenom senioři.

Vážení spoluobčané, ještě jednou Vás všechny vyzývám, abyste k této nenadálé a obzvláště tíživé situaci přistupovali velmi zodpovědně. Sledujte denně televizi, internet, denní tisk apod. ,kde každý z Vás může získat dostatečné množství informací.

Děkuji za pochopení, s úctou

Petr Zálešák, starosta

16. 3. 2020 Zobrazit méně

Obecní úřad v době karantény uzavřen