Sběr nebezpečného odpadu - 25.5.2019

17. 5. 2019 Zobrazit více

Údolím na kole - neděle 2. června 2019

V neděli 2. června 2019 proběhne již dvacátý ročník cyklistického závodu pro všechny, kteří mají potěšení z jízdy na kole krásnou přírodou moravského Podyjí a rakouského Pulkautal.

Závěrečná akce se koná u hasičské zbrojnice v obci Seefeld- Kadolz od 16.00 hod..

Nezapomeňte cestovní pas!

Nutno nasbírat alespoň 5 razítek v razítkovacích stanicích.

Start je možný od 9.00 z jakékoli stanice - Jaroslavice - Vinný sklep u Cholevů v Bažantnici, Slup - Sklepní ulička, Dyjákovičky - náves, Vrbovec - Hasičská zbrojnice, Ječmeniště - Jelení farma, Pernersdorf - Gasthof Hotel Eva Raymund, Karlsdorf- Vinný šenk rodiny Seymannovya Buschenschank na zahrádce a ve dvoře, č. 50, Pfaffendorf - Hasičská zbrojnice, Jetzelsdorf - Občerstvení pro cyklistyTeufelsbauer, Sklepní ulička, Auggenthal - Zbrojnice dobrovolných hasičů, Haugsdorf - FF-Haus - stará Hasičská zbrojnice , Alberndorf - Vinařství Karlwirt - Zahrada pod kaštany, Untermarkersdorf - sklep rodiny Deutenhauser  a Pulkautalerská restaurace rodiny Grnia, Hadres - Sklepní ulička, sklep Maria Kruspel, Obritz - Städtnerův "otevřený sklep" ve Sklepní ulici, Mailberg - zámek a Seefeld-Kadolz - JUFA Weinviertel a hasičská zbrojnice (závěrečná akce). Ve všech stanicích můžete ochutnat regionální a sezónní pochoutky, speciality na grilu, řízky, klobásy,moučníky, saláty a různé nápoje - spojte cyklistický zážitek, kulinářský prožitek a výhru.

Stačí si vyzvednout Razítkovou kartu a pak po trase nasbírat ve stanicích patřičná razítka. Trasa je vyznačena směrovými ukazateli s logem "Ein Tal am Rad" a popřípadě i šipkami z vápna, celková délka trasy je cca. 120 km. Nejde o klasický cyklistický závod na čas, trasu ani nemusíte absolvovat celou, stačí získat alespoň 5 razítek do Razítkové karty. Cílem tohoto závodu je poznat krásnou přírodu jak na moravské straně, tak i krásu rakouského Pulkautal a navázat přátelské vztahy se sousedy z Rakouska. Po získání minimálně 5 razítek, kartu odevzdáte od 15.00 hod. v razítkové stanici v Seefeld- Kadolzi v hasičské zbrojnici, kde se letos koná závěrečná akce. Ta proběhne od 16.00 hodin s doprovodným programem a losováním o hodnotné ceny , hlavní cenou je jízdní kolo. Kdo chce vyhrát, musí se osobně zúčastnit závěrečného losování.

13. 5. 2019 Zobrazit méně

Penzion Podzámčí hledá číšníka - servírku

Info pro zájemce o zaměstnání

6. 5. 2019 Zobrazit více