Provoz knihovny o prázdninách

1. 7. 2019 Zobrazit více

Údolím na kole - neděle 2. června 2019

Pozvánka na neobyčejný cyklistický zážitek

27. 5. 2019 Zobrazit více

Sběr nebezpečného odpadu - 25.5.2019

17. 5. 2019 Zobrazit více

Penzion Podzámčí hledá číšníka - servírku

Info pro zájemce o zaměstnání

6. 5. 2019 Zobrazit více

Česko - rakouský poradenský den k důchodům na OSSZ ve Znojmě

Jedinečnou možnost informovat se u českých a rakouských expertů důchodového pojištění o podmínkách nároku na dávky z obou zemí budou mít zájemci ve středu 22. května ve Znojmě

V pořadí již 10. česko-rakouský poradenský den k důchodům je určen nejen tzv. pendlerům. Využít ho mohou všichni, jimž se blíží důchodový věk, a zároveň pracovali nebo pracují v Česku a v Rakousku, a chtějí vědět např. to, jak se jim budou započítávat odpracované roky do důchodu. Letošní mezinárodní poradenský den proběhne ve středu 22. května 2019 v příhraničním městě Znojmo. Konzultace připravuje a odborně zajištuje Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) ve spolupráci s rakouským nositelem důchodového pojištění Pensionsversicherungsanstalt (PVA).

Zájemci tak mají jedinečnou možnost obrátit se na odborníky obou zemí s dotazy, které se týkají jejich důchodového pojištění. Cílem je především informovat občany, kteří získali doby pojištění na území České republiky a Rakouska, o tom, jaké jsou v souladu s platnými nařízeními Evropské unie podmínky nároku na důchod v obou státech. Experti z obou institucí důchodového pojištění účastníkům také poradí, jak postupovat při vyřizování žádosti o důchod, jaké doklady jsou k žádosti potřeba, zkontrolují evidované doby důchodového pojištění apod. Poradenství je bezplatné s možností využití tlumočení.

Poradenský den proběhne ve středu 22. května 2019 v budově okresní správy sociálního zabezpečení, na adrese Vídeňská 701/31, Znojmo, a to v čase od 8.30 do 12.00 a od 13.00 do 16.00 hodin.

O konzultace je tradičně velký zájem, proto je vhodné se předem objednat. Čas konzultace si lze domluvit na telefonních číslech +420 515 205 215 a 05 03 03-32 804.

Tým konzultantů bude tvořit vždy český a rakouský odborník, pro jednotlivé konzultace je vyhrazen dvacetiminutový interval. Objednaní klienti budou mít při konzultacích přednost.

Ten, kdo se rozhodne využít možnosti konzultace, by s sebou měl mít průkaz totožnosti, doklady o pojištění (především ty, na kterých je uvedeno rodné číslo a rakouské číslo pojištění), případně také korespondenci s institucemi důchodového pojištění apod.

plakát ke stažení zde

2. 5. 2019 Zobrazit méně