Pozvánka na Slavnosti chleba _ 4. září 2010

SLAVNOSTI CHLEBA

které se konají

4. září 2010 v areálu u Vodního mlýna ve Slupi

Vážení příznivci nejen folklóru, jarmarků, starých řemesel, ale i technických památek v podobě vozidel, vojenské techniky a vlastního objektu vodního mlýna, blíží se již šestý ročník Slavností chleba.

Slavnosti chleba mají již osvědčenou programovou skladbu, kterou v krátce zde připomenu.

V hlavním programu vystoupí folklorní soubory zahrnující všechny věkové kategorie, špičkové soubory tentokrát vystoupí již před večerem. V doprovodném programu bude možno vidět historická vozidla a ukázky tradičních řemesel v celkem 45 stáncích. Součástí programu bude i slavnostní mše svatá v místním kostele Jména Panny Marie za doprovodu Pěveckého sboru Bohuslava Martinů z Letovic a sboru Vlastmil z Vranovic.

Autobusy Technického muzea v Brně budou v rámci předváděcích jízd dopravovat zdarma návštěníky z blízkého okolí na akci, případně na další expozici TMB v Šatově - pěchotní srub Zahrada. Podobně se návštěníci mohou zdarma dopravit do Jaroslavic a navštívit archív vín přední vinařské společnosti Znovín a.s. Znojmo.

Po celou dobu bude pečen a prodáván čerstvý chléb v mobilní vojenské pekárně, která bude součástí vojenského ležení, a v moderní rotační peci. Akce bude dobře zajištěna i po stránce občerstvení.

Vstupné 50,- Kč, děti do 15 let a ZTP zdarma. Vstupenka je platná i na večerní zábavu v kulturním domě.

Dovolujeme si Vás touto cestou co nejsrdečnějí pozvat na letošní Slavnosti chleba a doufáme, že se akce vydaří, jak ke spokojenosti návštěvníků a lidových řemeslníků, tak i samotných organizátorů.

Dále přijměte osobní pozvání od zastupitelstva obce, které mne jako starostu tímto pověřilo.

Ing. František Jeleček, starosta obce Slup

(převzato ze stránek obce Slup)

Program_ Slavnosti chleba

30. 8. 2010 Zobrazit méně